Wijkbewoner in beeld: Zargun

Iedere maand trekt Hans Zwaan met zijn camera eropuit om een wijkbewoner te fotograferen bij zijn/haar lievelingsplek. Deze keer is het de beurt aan de creatieve Zargun Roghbar.

Friesland
Zargun is geboren in Kaboel, Afghanistan. Met het gezin zijn ze naar Nederland gekomen, in verband met de veiligheid in Afghanistan. In eerste instantie verbleven ze in het opvangcentrum in Hoogeveen. Vervolgens zijn ze naar Sneek gegaan om daarna naar Leeuwarden te verhuizen. "In Leeuwarden heb ik mijn middelbare school gedaan".

Masters
Na zijn middelbare school is Zargun biotechnologie in Leeuwarden gaan studeren. Voor zijn masters is hij naar Amsterdam gekomen. "Hier heb ik ook mijn stage gelopen. Ik heb daarom een tijdje in Amsterdam gewoond. Sinds 2018 ben ik in Amstelveen op de Ds O.G. Heldringstraat komen wonen."
Later is mijn moeder ook bij mij komen wonen. Zijn moeder is een bekende in het MOC. Ze hielp in de Buurtkamer bij kinderactiviteiten. Door ziekte kan ze het helaas niet meer doen.

Switch
Zargun heeft een carrièreswitch gemaakt. Na zijn studie is hij gaan schilderen en fotograferen. “Ik deed dit al heel lang. Tijdens mijn studie is het weer gaan groeien. Kreeg soms een
opdracht. Doe nu vooral fotograferen zoals: trouwreportages, filmjes voor bedrijven. Het schilderen doe ik vooral in opdracht. Beide zijn heel leuk om te doen, je bent creatief bezig en elke opdracht is anders. Mijn droom is nog het maken van een film/documentaire. Na mijn studie was het thuis een moeilijke situatie, door de ziekte van mijn moeder. Ik vond het belangrijk om thuis mee te helpen. Ik kan nu ook beter mijn tijd indelen."

Rustig
Zargun vindt het prettig wonen in Amstelveen. Het is hier rustig. In Amsterdam was dat wel anders. "Ik ga vaak naar het Amsterdamse bos om te wandelen. Ik heb fijne buren, waar we prettig contact mee hebben."

Theehuis
"Wat ik mis in de wijk zijn laag drempelige plekken, waar mensen elkaar kunnen ontmoeten. Hier verderop hebben we de Pub. Zulke plekken zouden op meer plekken in de wijk mogen van mij. Zoals theehuizen, waar je gezellig wat kunt drinken en met elkaar kunt praten of spelletjes doen."

De bijzondere plek is meer een bijzondere activiteit, die hij graag thuis doet. Op de foto is Zargun bezig met het afronden van één van zijn prachtige schilderijen.
Meer werk van Zargun kun je vinden op zijn instagram: @zargun

Zargun Roghbar 11

Zargun Roghbar 21