Wijkbewoner in beeld: Martin en Lilian Schinkel

‘We kennen onze omgeving als onze broekzak’

Iedere maand trekt Hans Zwaan met zijn camera er op uit om een wijkbewoner te fotograferen bij zijn/haar lievelingsplek. Deze keer is het de beurt aan het artistieke echtpaar Martin en Lilian Schinkel.

Huis Martin is geboren in De Bilt. Op 2-jarige leeftijd kwam hij in Amstelveen wonen in de Nieuwenhuysenlaan. Na zijn trouwen ging hij een aantal jaren in Nes aan de Amstel wonen. Zijn moeder heeft na het overlijden van zijn vader nog 2 jaar in het huis gewoond. In 1995 kon Martin in dit huis gaan wonen. Dit huis is altijd door de familie Schinkel bewoond.

Lilian is geboren en getogen in Suriname. Ze kwam in 2005 naar Nederland, om in Amsterdam-Zuidoost te gaan wonen. Ze heeft hier ook met veel plezier in het basisonderwijs gewerkt. Martin en Lilian leerden elkaar kennen in de Koningszaal, tijdens een religieuze bijeenkomst. Na een eerder huwelijk zijn ze getrouwd. Inmiddels zijn ze alweer 21 jaar gelukkig samen

Buren “Het is heel fijn wonen hier”, zeggen ze. “We hebben prettige buren. We gaan goed met elkaar om. Het is ook rustig in de straat. We wandelen heel veel. ‘We gaan dan de hond uitlaten’. Hoewel we geen hond hebben. We kennen de omgeving als onze broekzak. We missen niets. Er staan overal bankjes en er zijn mooie waterpartijen.”

Creatief Martin en Lilian schilderen graag. Het huis hangt dan ook vol met prachtige schilderijen. Er zijn bijna geen muren meer over, om ze op te hangen. Martin is ook creatief met hout. Hij repareert en maakt ook instrumenten, zoals gitaren, mandolines. Hij bespeelt ze ook.

Martin en Lilian kamperen graag met de tent. Ze kamperen door heel Nederland, maar hun favoriete plek is Egmond aan de Hoef. “Het is lekker dichtbij. Je kunt hier fijn wandelen en fietsen. Je hebt er het strand, bossen en musea. Je bent 24 uur lekker buiten.” Martin heeft altijd buiten gewerkt, eerst als tuinman en later als landmeter voor de gemeente.

Speciale plek De speciale plek in de wijk is de Jan Ligthartschool. “Het is mijn oude school. Nu is het Ateliers 2005. We zijn er ook samen geweest, om kunst te bekijken. We houden van kunst. We hebben een Museumjaarkaart en gaan regelmatig naar museums”, aldus Martin.

 

Martin en Lilian 11

Martin en Lilian bij de voormalige Jan Ligthartschool. (Foto: Hans Zwaan)